۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
logo titlefa title
home
1394/12/05 تبريك روز ملي مهندسي
تبريك روز ملي مهندسي

 

سوگندنامه مهندسي
 
 

اگر فضيلت دانشمندان كشف و تدوين قانونمندي هاي جهان محيط بر انسان و جوامع انساني ست، منزلت و وظيفه ي مهندسان، به كارگرفتن اين قانونمندي ها براي تغيير و بهبود شرايط زيست و كار انسان ها و تلاش مستمر براي حل مشكلات جوامع انساني مي باشد واين تلاش است كه حركت جوامع انساني را به سوي تعالي ميسرمي سازد . با عنايت به اين وظيفه ي سنگين، حال كه اين حرفه ي انسان محور را برگزيده ام، در مقام يك مهندس، آگاهانه سوگند ياد مي كنم كه در هر قدم و اقدام:

زمين را كه زادگاه و گورگاه انسان ها و ولي نعمت آن هاست، فراموش نكرده و كاري انجام ندهم كه ذره اي از امكانات آن بيهوده مصرف شود و خدشه اي به محيط زيست وارد آيد.

ميهنم، ايران را، لحظه اي از خاطر دور نداشته و حراست از فرهنگ، منابع مادي و معنوي آن و كوشش براي تامين آباداني، توسعه ي پايدار و سرافرازي آن را در همه ي ساحه ها سرلوحه ي كار خود قرار دهم.

شهروندان خود را، دليل وجود خويش و حرفه ي خويش دانسته، خود را كارگزار امين و مورد اعتماد آن ها تلقي كرده و از منافع آنان چون مردمك چشم مراقبت كنم و در هيچ شرايطي از موازين شرف، منزلت انساني و اخلاق حرفه اي عدول ننمايم و منافع جمع را بر منافع فردي خود مقدم بدارم.

براي اين كه با وجداني آگاه قادر به انجام اين وظايف باشم ، لحظه اي از آموختن و آموزش دادن فروگذار نكنم.

باشد كه با پايمردي و پايبندي به سوگند خويش بتوانم به عنوان حرفه مندي وظيفه شناس احساس غرور كنم!

تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal