۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
logo titlefa title
home
1394/07/15 معرفي دفتر ارتباط با صنعت
معرفي دفتر ارتباط با صنعت

مهندس جعفر لطفي
تلفن داخلي : 275
همكاري دانشگاه و صنعت از مصاديق توافقهاي قراردادي است كه در خصوص فعاليتهاي علمي و پژوهشي و شركتهاي تجاري صورت مي‎گيرد. اين همكاري معمولاً با هدف دستيابي به توان علمي دانشگاه و تجربه‎هاي صنعت و استفاده از آنها صورت مي‌پذيردبه طوركلي، ارتباط دانشگاه و صنعت شكل توافقهاي رسمي و غيررسمي ميان اين دو نهاد است كه با هدف دستيابي به موفقيتهاي بيشتر ايجاد مي‌شود در اين ارتباط، دانشگاه و صنعت تلاش مي‌كنند تا برخي از فعاليتهاي علمي خود را به طور مشترك و هماهنگ انجام دهند. به هر حال، همكاري‎هاي دوجانبه اين دو نهاد فعاليتهايي را در بر مي‌گيرد كه هر يك از آنها به تنهايي قادر به انجام دادن آنها نيستند.
 
همكاري‎هاي دانشگاه و صنعت به دلايل مختلفي صورت مي‌پذيرد. دلايل افزايش اين همكاري‎ها را مي‌توان به شرح زير خلاصه كرد:
• كاهش حمايتهاي مالي دولتها از فعاليتهاي پژوهشي در دانشگاهها. اين امر دانشگاهها را بر‌آن داشته‌ است كه به دنبال منابع جديدي براي حمايت از فعاليتهاي پژوهشي در دانشگاهها باشند.
• افزايش هزينه اجراي پژوهش و آسيب‌پذيري آن. اين موضوع سبب شده ‌است كه صنعت براي اجراي پژوهشها و ارتقاي فناوري‎ها از دانشگاهها، كه از نزديك با موضوعهاي جديد علمي در ارتباط هستند، مدد جويند و از دوباره‌ كاري‎ها پرهيز شود.
• ظهور فناوري‎هاي زيستي، فناوري اطلاعات، مواد و محيطهاي جديد. اين عوامل موجبات تعامل بيشتر ميان كاربرد‌ها و دستاورد‌هاي فناوري‎هاي جديد و در نتيجه، لزوم ايجاد ارتباط ميان دانشگاه و صنعت را فراهم كرده ‌است.
• ضرورت همكاري‎هاي بين رشته‌اي و بين‎المللي. اين نوع همكاري‎ها هم‌اكنون به عنوان روشهايي براي يافتن راه‌حلهاي پايدار صورت مي‌گيرد. اين موضوع همچنين، زمينه همكاري ميان نهاد‌هاي اقتصادي و ايجاد شبكه‌هاي ائتلافي را فراهم كرده ‌است.
• تلاش براي طراحي ساختار‌هاي عملياتي و شبكه‌هاي جديد. نظر به تغيير و تحولات محيطي، نياز به همكاري‎هاي چند جانبه ميان سازمانها، كه فرايند نوآوري را تسهيل مي‌كنند، ضروري شده‌ است.

بطور كلي فعاليت هاي انجام شده در دفترارتباط با صنعت به اين شرح مي باشد:
1) هماهنگي با سازمان مركزي جهت دريافت سهميه اختصاص يافته به دانشگاه آزاد از سوي سازمان ها و ادارات دولتي
2) رسيدگي به درخواست هاي دانشجويان كارآموز
3) رايزني با مراكز صنعتي جهت جذب دانشجويان كارآموز
4) صدور معرفي نامه هاي گروهي يا فردي به بخش صنعت جهت بازديد، تحقيق در پروژه و كارورزي
5) هماهنگي جهت ارائه فني به صنعت
6) جذب طرح هاي برون دانشگاهي با همكاري اعضاء هيئت علمي
تعداد بازدید: 18
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal