۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ دي
logo titlefa title
home
1394/07/13 بازديد از نمايشگاه بين المللي تلكام 2015
بازديد از نمايشگاه بين المللي تلكام 2015
 بسمه تعالي 
جمعي از دانشجويان رشته برق و رشته كامپيوتر با همكاري انجمن علمي برق و انجمن علمي كامپيوتر در تاريخ 4 مهرماه 94 از نمايشگاه بين المللي تلكام 2015  تهران بازديد نمودند . اين نمايشگاه كه تخصصي صنعت مخابرات ،الكترونيك و برق مي باشد همه ساله در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار گرديده و اخزين  دستاورد هاي مخابرات والكترونيك در آن به معرض ديد متخصيصن ،محققين و دانشجويان قرار مي گيرد.

در شانزدهيم نمايشگاه تلكام، بزرگ‌ترين نمايشگاه صنايع مخابراتي منطقه خاورميانه در ايران، بسياري از شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات براي نمايش محصولات جديد و آشنايي با كارايي آنها به عموم اقدام كرده‌اند تا بدين‌ وسيله در مسير توسعه و رشد itc كشور قرار گيريم. برخي از آنها با عرضه خدمات خود به همراه تخفيف محصولات متنوع‌تر و باكيفيتي را در اختيار مشتريان و علاقمندان به تكنولوژي قرار داده‌اند و معرفي مي‌كنند، توانمندي صنعت مخابرات و ارتباطات كشور را در ديد همگان مي‌گذارند كه با اين كار مشتريان را به حضور در آنجا راغب‌تر مي‌كنند تا با تكنولوژي‌هاي روز آشنا شوند.

 

از حضور پراشتياق و جمعيت بسيار افراد حاضر در نمايشگاه مشخص بود كه اين نمايشگاه علاقمندان بسياري دارد. افرادي كه براي آشنايي بهتر با محصولات و خدمات بروز اين شركت‌ها وقت مي‌گذارند و به آنجا رجوع مي‌كنند تا از پيشرفت‌هاي تكنولوژي جا نمانند.

شركت‌ها و اپراتورها هركدام در اين نمايشگاه قابليت‌ها و امكانات جديدي را معرفي مي‌كنند تا ازين پس كاربران با استفاده از اپليكيشن‌هاي جديد و موجود بتوانند بهترين استفاده را داشته باشند

 

خدمات جديد همراه اول؛

از اپراتور اول شروع مي‌كنيم؛ اين اپراتور دستاوردهاي جديدي را به كاربران و مشتريان نشان مي‌داد. اپليكيشن‌هايي همانند موبازي و استفاده از موسيقي‌هاي انتظار براي سيم‌كارت‌هاي همراه اول، اتوشارژ و... . سيم‌كارت كودك ديگر امكاني است كه اين اپراتور در اختيار حضار قرار مي‌داد.اين سيم‌كارت با توجه به قابليت‌هاي مناسبي كه دارد براي كودكان بسيار مناسب است و آنها تنها به تعداد محدودي از سايت‌ها كه مختص كودكان است دسترسي خواهند داشت. همچنين والدين آنها از طريق سيم‌كارتي كه به همراه آن عرضه مي‌شود مي‌توانند بر كارها و فعاليت‌هاي كودكان خود نظارت داشته باشند. البته در صورتي كه والدين بخواهند كودكان‌شان به شماره‌هاي تماسي دسترسي داشته باشند، مي‌توانند از طريق سيم‌كارت خود شماره‌هايي را براي آنها تعريف كنند.

 
 
تنوع خدمات و اپليكيشن‌هاي ايرانسل
 
 


ايرانسل، نيز به عنوان اپراتور دوم خدمات جديدي را در اين نمايشگاه به مشتريان معرفي مي‌كرد. معرفي اينترنت اشيا از جديدترين اقدامات اين اپراتور در اين نمايشگاه به شمار مي‌آمد كه يكي از پلت‌فرم‌هايي است كه 
با استفاده از سرويس  M2M صورت گرفته است.اين اپراتور با استفاده از يك مودم وايرلس كه  سيم‌كارت ديتا به آن متصل است، منزل و هر جاي ديگر را به يك مكان هوشمند تبديل مي‌كند. با استفاده از اپليكيشني كه روي تبلت نصب مي‌شود، مي‌توان لامپ، قهوه‌ساز، مايكروويو و هر وسيله‌ برقي ديگري را از داخل و خارج منزل، به وسيله اينترنت روشن و خاموش كرد

اما خودروي هوشمند آن، ديگر اقدام جذاب و چشم‌گير اين اپراتور در نمايشگاه بود كه غرفه‌داران به معرفي اين محصول جديد به حضار و ارگان‌ها پرداخته‌ بودند. خودرويي كه به وسيله سنسور نصب شده بر روي آن توانايي كنترل سرعت، قابليت هشدار در صورتي كه تصادفي در مسير اتفاق افتاده باشد، هشدار نسبت به فاصله با خودروي جلويي و رعايت حداقل فاصله و ديگر اقدامات را از طريق اينترنت دارد كه در حال حاضر اين امكانات به مردم شناسايي مي‌شوند و به گفته مسوول اين غرفه اين سنسور را مي‌توان بر روي ماشين‌هاي كه اين قابليت را داشته باشند نصب كرد.

 

 

معرفي بعضي از سرويس‌هاي جديد توسط مخابرات
 
 
 


مخابرات استان تهران، امكانات جديد و جذابي را به عموم معرفي مي‌كرد امكاناتي از قبيل فون‌واژه،‌ پيامك از طريق تلفن‌هاي ثابت و بسياري موارد ديگر

فون‌واژه براي افرادي كه خواهان استفاده از نام يا كلمه‌اي به جاي شماره‌هاي تماس هستند استفاده مي‌شود. در اين طرح افرادي كه به اين كار تمايل دارند، واژه موردنظر خود را به يك آدرس ايميل مي‌فرستند و منتظر استعلام مخابرات مي‌مانند. در صورت تكراري نبودن واژه موردنظر، مخابرات، آن نام را به آن مشترك واگذار مي‌كند و ديگر آن واژه به كاربر مورد نظر تعلق مي‌گيرد. به عنوان مثال كاربري مايل است شماره تلفن آن به نام مريم ثبت شود. كلمه مريم را به آدرس ايميلي از مخابرات مي‌فرستد تا استعلام شود كه كاربري با اين اسم نباشد. در صورت واگذاري اين نام به مشترك موردنظر از اين پس مي‌توان با نوشتن نام مريم بر روي تلفن با او تماس گرفت و ديگر نيازي به بخاطر داشتن شماره‌ او نيست. البته اين نام تنها براي يك كاربر مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

مورد ديگري كه توسط مخابرات در اين نمايشگاه مورد توجه واقع شده بود، ارسال پيامك انبوه از طريق تلفن‌هاي ثابت بود كه در استان‌هاي البرز و تهران راه‌اندازي شده است كه اگر اين سرويس در زمان نمايشگاه فعال شود ، هزينه آن رايگان است اما در غير اين صورت بايد مبلغ 50 هزار تومان براي راه‌اندازي آن پرداخت كرد. از اين پيام‌ها مي‌توان به صورت انبوه نيز بهره برد. اگر كسي پيام‌هاي زير 100 عدد را بخواهد براي هر پيام 12 تومان بايد پرداخت كند. ولي از آنجا كه به نظر مي‌رسد براي كارهاي تبليغاتي مناسب است، اگر بيشتر از 100 عدد بخواهد تعرفه‌ها به ميزان درخواست متفاوت است
 

ايرانيان نت اپراتور چهارم مخابراتي كشور

و بعد ايرانيان نت.اپراتور چهارم مخابراتي كشور… اين شمارا ياد چيزي جز سيم كارت و … مي اندازد؟ در صورتي كه وقتي پرسيدم مهندسشان توضيح داد كه همه اول فكر مي كنند منظور چيزي مثل همراه اول هستش اما در اصل ما زير ساخت هاي مخابراتي و امكانات اضافي را ايجاد مي كنيم. كار هايي مثل فيبر نوري و...

 
 
در آخر سالن هم غرفه فرپام موجود بود. اين شركت فروش باتري ها و يو پي اس ها را انجام مي دهد. مشتريان اين شركت بيشتر سرور ها و به طور كلي كساني هستند كه نبايد برق سيستم هايشان برود. با اين محصولات مي توانيد پس از رفتن برق سيستمتان را تا مدت محدودي روشن نگه داريد تا اطلاعاتتان از بين نرود.
 
 
 

فرپام از سال 1388 و به همت تعدادي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تاسيس و شروع به كار كرده. به دليل ماهيت دانشجويي كه اين شركت داشت از اونها تقاضا كردم براي سيمناري به دانشگاه ما بيان و اونها هم قول مساعد دادند. 

در محوطه فضاي باز نمايشگاه نيز چيزي كه بيشتر از همه خودنمايي ميكرد صف هاي طويل مردم كنار غرفه هاي ايرانسل و رايتل بود.جلوتر كه رفتيم و پرس و جو كرديم متوجه شديم اين دو اپراتور تنها به ازاي در دست داشتن كارت ملي سيم كارت رايگان ميدهند.

 
 
با اين حال در اين گزارش برخي از امكانات و قابليت‌هايي كه شركت‌ها به نمايش گذاشته‌ بودند، آورده شده با وجوديكه بسياري از شركت‌ها، واحدهاي توليدي و... در اين نمايشگاه حضور پيدا كردند و به معرفي دستاوردهاي خود پرداختند كه براي بسياري از عموم جذاب و پركاربرد بود.
تعداد بازدید: 35
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal